Clownfish

cf

https://www.facebook.com/pages/Clownfishcz/123550911020703?fref=ts

 

CREW:

 

Disgustin Justin

 piko

Vyroben roku 1989 v Ostravě. Jeho láska ke zlomeným beatům se zrodila v roce 2004 během studia na zdravotnické škole, kde poznal kamaráda Dana, který jej přivedl do tehdejšího seskupení dj’s – Makulta Sound Systém. Od té doby se jeho zájem už soustředil pouze na poslech domácí a zahraniční dnb scény v podobě nejrůznějších setů a podcastů. Za nedlouho si pořizuje svůj první mixážní pult a na půjčených gramofonech a cd přehrávačích objevuje první základy srovnávání a prolínání drumandbassových tracků. V roce 2007 se rozhodne zahájit svou aktivní kariéru jako dj.
Po roce působení v jednom lokálním seskupení poznává Bassina a počátkem roku 2008 společně zakládají první opavskou dnb crew pod názvem Clownfish a také startují svůj první oficiální web. Jako Clownfish si především stanovují cíle seskupit místní dj’s a mc’s do jedné ‚rodiny‘ a společně vytvářet základ pro pořádání kvalitních parties na Opavsku. Za nedlouho se Clownfish Crew rozrostla o další členy (MC Cagi, Majal, Pes, Rider, La.zoo, Kozel, Bundus) a dostávají své rezidentní místo v legendárním opavském clubu Mrkev. Z Bassina a Justina se v té době stávají především promotéři všech akcí Clownfish na kterých se společně se zbytkem crew podílí.
Po absolvování maturitní zkoušky dostává Justin nabídku v klubu Mrkev pracovat. Práce a tehdejší majitel klubu Bady ho zasvěcují do tajů baru, zvukařiny, osvětlování a nočního života v Opavě. Konec roku 2011 je pak i datem zániku klubu Mrkev. Na stejném místě vzniká zcela nový club Depo, který pokračuje v hudebních stopách Mrkve a Clownfish Crew má zde nadále své domácí působiště. Do Clownfish v té době přichází dva noví, mladí a talentovaní hoši Tomess a Phonetick.
V roce 2012 Disgustin Justin společně s kamarádem Joe Diesonem zakládají nový producentský projekt Deep Inside Eternity, který reprezentuje jejich společnou elektronickou tvorbu.
Co se týče stylu prošel si Justin kus cesty od lásky k Jump- upu, Clownstepu a Liquidfunku, později pak přesedlal k Neurofunku a Techstepu, v poslední době si oblíbil minimalistické a deepové věci. Sám se považuje za univerzálního dje, který poslouchá a hraje tracky, které se líbí především jemu samotnému a snaží se je do setu komponovat tak, aby posluchače a diváky co nejvíce zaujaly.
Za svou kariéru se Justinovi dostalo štěstí si zahrát se zvučnými českými a zahraničními jmény jako jsou: Hectix, The Sect, Gore Tech, Methlab dj, Mampi Swift, Aries, Implex, Raiden, Body and Soul, L Plus, Angree, Trei, Benny Page, Yadel, Sayko, Im Cyber, Katcha, Pixie, Suki, Bifidus Aktif, Philip Tbc, Deadly Viperz, MoreBeat, No Money, Vje, Elwira, X.Morph, Mysitque, Blulajta, Hrr.nec, Computerartist, QO, Bio, Brooklyn, Elwis a mnoho dalších.

 

 

Bassin

 

 

esa

 

Vlastním jménem Tomáš, narozen roku 1987. S djingem začíná v roce 2008, kdy poznává Disgustin Justina. Tehdy ještě fungujícího pod zavádějící přezdívkou Piko (nepleťte si s veselým práškem, ale zopakujte si metrickou soustavu). Se kterým, po několika prokalených nocích a nějakého toho mixovaní z leč čeho, zakládá nechvalně známý spolek Clownfish. Ten časem začíná okupovat klub Mrkev (hlavně bar, Díky za ty drinky Bady!) a postupně se rozrůstá až do dnešního počtu 13-ti stejně psychicky narušených jedinců. Bassin je jeden z nejvíce postižených chovanců Clownfish Crew. Vyznačuje se svou mírnou podrážděností do 3. hodiny ranní a vysokým stupněm agresivity při otázce „kdy bude hrát Majal?“. Mezi ostatníma vyniká hlavně v tom, že při zapojovaní a opravování techniky má kliku a trefí skoro vždy ten správný drát. A velmi dobře vodí elektrický proud. Pokud jste Opaváci ,tak Vám netřeba říkat, co hraje. Točí pořád to samé poslední dva roky. A pro ostatní to je: State of Mind, Black Sun Empire, State of Mind, Trei, State of Mind, Zardonic, State of Mind, The Upbeats, State of Mind, Neonlight a nakonec nějakou tu zpívánku.

 

 

Cagi

 

 

cagiclown

Cagi je oficiální mistr České republiky v beatboxu z roku 2015. Jeho zájem o beatbox se začal rozvíjet od jeho patnácti let posloucháním dnešních oldschool legend jako Rahzel, Biz Marie, Doug E. Fresh a Kenny Muhhamad.  Postupem času s přibýváním zkušeností a vystoupení se z prvotního koníčku stala velká záliba a zároveň práce při studiu na vysoké škole. Od roku 2008 jste mohli Cagiho pravidelně potkávat na akcích v rodné Opavě, kde vystupoval v klubech Mrkev, Music club 13,  anebo Music bar Jam . Dále na větších open-airech jako Czarotek, Kacabaja, Music and Jugging festival a Bass Detonation, kde byl hlavním headlinerem Aphrodite. O rok později začal spolupracovat s Pikem (aka. Disgustin Justin ) a Bassinem a přidal se do jejich již rozběhlé Clownfish crew  Za nedlouho na to dostal příležitost stát se členem Ostravské sabotážní kapely Vladimír cirkus . S deskou „ V leže, v stoje “  vystoupil Cagi s kapelou na mnoha festivalech po celé České Republice,včetně Colours of Ostrava, Rock for People, Hrachovka, Sázava fest, Kupkofest a další. V té době také poprvé vystoupil před kamerou na ČT1 v pořadech Dobré ráno, Sama doma, Živě na jedničce a Silvestrovská sabotománie. V roce 2011 s kamarády založili projekt Nuff sensi music, který se zaměřuje především na propojení moderní techniky a lidského potenciálu. Od začátku roku 2014 vyučuje a vede beatboxový kroužek pro děti a mládež v Opavském nízkoprahovém klubu Magnet.

V Cagiho vystoupení můžete slyšet hodně různých stylů jako je Drum and Bass, Dubstep, RaggaDancehall, Techno, Tekno, Hiphop a další.

Ocenění:

Official Czech Beatbox Battle Tag Team Champion 2016 (Cagi & Freest)

Official Czech Beatbox Battle Vice-Champion 2016

Official Czech Beatbox Battle Champion 2015

Out of Control Beatbox Champion 2013

Out of Control Beatbox Champion 2012

Official Czech Beatbox Battle 2012 – TOP 8

Battle Kings 2009 – 2nd place

Battle Kings 2008 – 1st place

Vyhrané battly na akcích Hard attack, Night with Mikky Mora a další.

 

 

Phonetick

 

phonetick
Jeho styl se prolíná neurofunkem místy deep drumandbass. Rád v setech, taktéž v produkci experimentuje, tudiž je set osvěžen napříč různými druhy zvuků a vystoupení se tak stává ojedinělé. O produkci se začíná zajímat kolem svých 14ti let a s drumandbassem jako takovým od roku 2010. DAW (Fl studio). K hraní se dostává o rok později (2011) a to pod Ostravskou partičku (Weedcontaminated Crew), kde se seznámí krom Djs (Mircon 35, Edware) také s producentem (Psychical Research / Target 1). V roce 2013, byl přijat pod vlajku Opavské Clownfish crew, kde působí dodnes. Je spolupromotérem dnb akcí. Začátkem roku 2013 se jeho skladby objevily na labelech jako Low Frequency Recordings | Modulate Recordings. Rok 2014 upisuje skladbu „Return Of Universe“ na českém labelu Deafmuted Records. Pár měsíců poté vydává EP spolu s řeckým producentem Aktiv na britském labelu Transmission Audio (Game Changer EP). Na stejnojmenném labelu vydává další EP s tracky Can’t Stay/Far Away [TA011]. Z chystaných releasů můžeme zmínit labely Overtech Recordings , Concussion Rec. a další…

Odkaz:

https://twitter.com/PhonetickDNB

https://www.facebook.com/PhonetickDNB?fref=ts

https://www.facebook.com/pages/Clownfishcz/123550911020703?fref=ts

http://dj.beatport.com/phonetickdnb

http://instagram.com/phonetickcz

——————————————————-

 

 

Majal

 

majal

 

Průkopník opavského dnb, který se koncem roku 2006 poprvé postavil za gramofony. Později se stal prvním dnb rezidentem opavského klubu Mrkev. Zde prošel jako promotér a dj nejrůznějšími styly a žánry hudby od liquidfunku, před breakbeat, tvrdší odnože dnb až po tekno. Poté, co se v klubu Mrkev poznal s kluky z Clownfish Crew, stal se jejich členem. Tvrdší odnože dnb jej baví dodnes, zejména neurofunk a techstep. Má rád rychlé, svižné mixy, ve kterých kombinuje nové i starší tracky. Jeho osobitý styl míchání se těší velké oblibě nejen na Opavsku. V součastné době je jeden z nejaktivnějších dj’s Clownfish Crew a můžete jej vidět na nejrůznějších akcích v okolí moravskoslezského kraje i mimo něj (např. Zodiac, Future Control). Pravidelně jej můžete slyšet i na akcích Czarotek, kde je obsazován u známých sound sytémů jako Protos, Systém Error, Lego, Vosa nebo Kumatox. Zahrál si po boku legend jako Suburbass, Benny Page, Optical, Philip TBC, Im Cyber, X.morph, Inspiral, Koogi, Suki, Sayko, Bifidus Aktif, Schooler, Volume Plus, A-Cray, Madface a mnoho dalších.
Mezi jeho oblíbené dj’s a producenty patří: Auido, The Upbeats, Teddy Killerz, Mefjus, Frankee, Neonlight, L33, Prolix, Phace, Rockwell, QO, Rido, Philip TBC a mnoho dalších.

 

 

La.Zoo

 

 

 

Jmenuji se Pavel a narodil jsem se v roce 1986. Hudebně jsem do svých 18-ti let nepreferoval žádný styl. Poslouchal jsem prostě všechno. Postupem času ale mé srdce začalo tíhnout k reggae a dancehallu. Následně se mi pod kůži vrylo Bpm kolem 180-ti. V té době jsem byl v kontaktu s Bundussem a KoZlem. Díky nim jsem se dostal k DJ a koupil si svoje gramce. Následoval rok a půl trénování a shromažd´ování placek. V mojí selekci najdete hlavně placky junglu, raggajunglu, raggadrumu a D´n´B. Na začátku léta 2010 jsem dostal nabídku od kluků z Clownfish a přidal se k nim.Oblíbené labely: DUB DIMENSION, HOT CAKES, DIGITAL SOUNDBOY, HUMBLE RECORDINGS, TRICKY TUNES, ZNOOTPOCH, JUNGLE CAKES, NU-URBAN FRANCE, CONGO NATTY RECORDINGSWeb:

http://soundcloud.com/la_zoo
http://www.myspace.com/413309711

 

Mc Ryzza

ryzza

 

Poprvé se postavil za mikrofon na přelomu let 2001/2002 s legendárním dj Teslikem. Od počátku byl zaměřený na Hip-Hop, což bylo pro něj obrovskou výhodou v budoucnu, kdy se setkal s drum and bassem. Díky jeho neskutečné flow a ovládání davu skrze mikrofon si jej za nedlouho všimli i kluci z havířovské Audio Bush Crew, se kterými poté vystupoval na drum and bassových akcích. V té době se jmény jako Rony Gee, Cooldy, Dareen, Owec, Warp a s dalšími členy této crew. Při jedné návštěvě Clownfish Crew v Havířově se poznal s Disgustinem Justinem a Bassinem, které po doprovodu jejich setů za mikrofonem doslova uchvátil, což bylo základem pro jeho časté obsazování na opavských dnb akcích. Časem se pak stal i zástupcem Clownfish Crew společně s MC Balbou, se kterým často vystupují. Ryzza je také zástupcem ostravského seskupení Ova Da Top, kde reprezentuje především break beat společně s dj’s Martinem Dee, Lautekem, Zekem, Garnie-c a dalšími.
Ryzza patří mezi špičku českých MC’s a kdo jej slyšel, jistě potvrdí, že jeho rychlost je srovnatelná s českým kulometem Bren.
Mezi jeho oblíbené subžánry dnb patří zejména jump-up, ale má rád i jiné jako neurofunk, liquid funk, inteligent dnb a další.
Za svou kariéru vystupoval za mikrofonem se jmény jako Aphrodite, Prolix, Jade, Sayko, Bifidus Aktif, X.Morph, Katcha nebo třeba Thom Herian (N.O.H.A.).
Mezi jeho oblíbence patří: Dj Joko, Hazard, The Prototypes, Capital J, Spor, Nicky Blackmarket, Shy Fx. Z MC’s pak Skibadee, Harry Shotta, Deadly Hunta.

 

cf1

 

 

Leave a Reply